بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان

دکتر پریسا یاسمی نژاد روانشناس کودک و نوجوان در کرمانشاه: اساس اعتماد به نفس افراد در کودکی و دوره خردسالی ایجاد می شود. بنابراین بسیاری از افرادی که در بزرگسالی اعتماد به نفس لازم را ندارند، قطعا ریشه آن به دوران کودکی و سال های اولیه زندگی وی باز می گردد.

بنابراین روان پزشکان توصیه می کنند که برای اینکه افراد در سال های جوانی و بزرگسالی با مشکل کمبود اعتماد به نفس روبرو نباشند، بهتر است که پیش از بروز مشکل از اختلال پیشگیری کنیم.

مهم ترین بخش هایی که در ادامه مطالعه خواهید کرد از این قرار است:

 • رفتارهای نادرست با کودکان
 • رفتارهایی که به کاهش اعتماد به نفس کودکان می انجامد
بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان

بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان

اهمیت اعتماد به نفس در کودکان

به گفته بهترین روانشناس کودک در کرمانشاه، اعتماد به نفس در افراد موجب می شود که خلاقیت های خود را بروز داده تا بتوانند استعداد های خود را شکوفا کنند.

بنابرانی زمانی که کودکان نتوانند خود را قبول داشته باشند نمی توانند در جامعه فعالیت های موفقی را انجام دهند. از سوی دیگر کودکانی که اعتماد به نفس ندارند در آینده در زمینه زندگی خصوصی و شغلی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند بود. بدین معنا که نمی توانند خواسته های منطقی خود را اعلام کنند یا اینکه در برابر خواسته غیر منطقی دیگران مقاومت داشته باشند. بنابراین همواره مشکلاتی را در روابط با دیگران تجربه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: درمان اختلال یادگیری کودکان در کرمانشاه

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت دکتر پریسا یاسمی نژاد مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس 08337296769 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر پریسا یاسمی نژاد دیدن فرمایید.

چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم؟

 • لمس کردن سر و صورت کودکان؛ در واقع زمانی که شما آنها را لمس فیزیکی می کنید بسیاری از احساسات خوب از طریق لمس پوست به آنها منتقل می شود.
 • نشان دادن اینکه او را دوست دارید به طور کلامی؛ با زبان و با کلمات محبت امیز او را مخاطب قرار دهید تا احساسات خوب به او منتقل شود.
 • احترام گذاشتن به او در ارتباطات بین فردی و نیز در جمع
 • سرزنش نکردن او چه در تنهایی و چه در جمع؛ هرگز او را مورد سرزنش قرار ندهید. بدین معنا که اگر کار اشتباهی مرتکب شد او را متوجه کار اشتباهش بکنید اما هرگز سرزنش زیادی نداشته باشید زیرا که می تواند موجب بروز آسیب های جدی روحی و روانی شود.
 • عدم انتقال احساس گناه به او
 • به اندازه کافی او را تحسین کنید. زیرا که بیش از اندازه تحسین کردن نیز خود می تواند موجب بروز مشکلات جدی تر شود.
 • اجازه دهید که فعالیت هایی را به طور مستقلانه انجام دهد تا رفتارهای مستقل را یاد بگیرد.
 • کمک کنید که علاقه مندی هایش را بشناسد و بتواند به اهداف خودش فکر کند؛ در واقع بسیاری از نقشه هایی که افراد در زندگی دارند در سال های کودکی خود آن را پایه ریزی می کنند و در بزرگسالی آن را دنبال می کنند. بنابراین در سن کودکی باید به کمک بزرگسالان به اهداف خود فکر کنند و در جستجوی علاقه مندی های خودشان باشند.
چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم؟

چگونه اعتماد به نفس کودکان را افزایش دهیم؟

بیشتر بخوانید: درمان اختلال اضطرابی در کرمانشاه

رفتارهای نامناسب با کودکان که اعتماد به نفس کودکان راکاهش می دهد؟

 • سرزنش کردن
 • بی احترامی کردن
 • ناسزا گفتن
 • عدم توجه به خواسته ها و نظرات او
 • بازی نکردن و نداشتن فعالیت های فکری
 • صحبت نکردن با او در زمینه نظریات شان
 • انجام تمام فعالیت های کودک و اجازه ندادن برای اینکه کودک استقلال داشتن را تمرین کند

نتیجه گیری

در خاتمه مهم ترین توصیه ای که باید بدان اشاره کنیم این است که  برای دریافت مشاوره های دقیق تر و علمی تر به دکتر روانشناس خوب در کرمانشاه که در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان فعالیت می کنند، مراجعه کنید.

خوش بختانه در طی یک دهه اخیر فعالیت های روانشناسان کودک و نوجوان ها بسیار رشد و گسترش پیدا کرده است و نتایج مثبت زیادی را در پی داشته است.

راه های ارتباطی با دکتر پریسا یاسمی نژاد

شماره تماس: 08337296769

آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.parisa.yasemi.nejad/

آدرس مطب: کرمانشاه، خیابان دارایی، کوچه دبیراعظم، جنب ام آر آی زاگرس، ساختمان ارشیا، طبقه 8

دکتر پریسا یاسمی نژاد
دکتر پریسا یاسمی نژاد

دکتر پریسا یاسمی نژاد روانشناس تخصصی کودک و نوجوان ﺗﺸﺨﯿﺺ و درﻣﺎن اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎر ﺗﺸﺨﯿﺺ و درﻣﺎن اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﮐﻮدﮐﺎن و ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن (ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی، اﻓﺴﺮدﮔﯽ، اﺿﻄﺮاب، وﺳﻮاس، داﻏﺪﯾﺪﮔﯽ، ﺑﺎزي) ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی، اﻓﺴﺮدﮔﯽ، اﺿﻄﺮاب، وﺳﻮاس، ﺳﻮگ و داﻏﺪﯾﺪﮔﯽ، ﺑﺎزي درﻣﺎﻧﯽ، ﻗﺼﻪ درﻣﺎﻧﯽ و … خدمات تشخیص و درمان کلیه اختلالات کودکان و نوجوانان (بیش فعالی، افسردگی، اضطراب ، وسواس، شب ادراری، ناخن جویدن، انگشت مکیدن، تیک، اوتیسم، اختلالات یادگیری، اختلال ریاضی ، اختلال املا، اختلال خواندن، پرخاشگری، لالی انتخابی (موتیسم)، اضطراب اجتماعی (خجالتی بودن)، اضطراب جدایی (وابستگی به مادر)، مدرسه یا مهد نرفتن و… همینطور انجام کلیه تست های روان شناختی مثل تست توجه و تمرکز ، تست سنجش بیش فعالی، تست هوش، تست خلاقیت، تست اوتیسم… انجام نوروفیدبک جهت درمان کودکان بیش فعال و اضطرابی انجام هیپنوتیزم شناختی رفتاری، تخصصی با کودکان و نوجوانان برگزاری کارگاههای مادر کودک برگزاری کارگاههای تربیتی برای والدین برگزاری کارگاههای آموزشی برای خود کودکان و‌نوجوانان برگزاری کارگاههای تخصصی جهت ارتقای دانش روانشناسان، مشاورین و مددکاران اجتماعی نقد روانشناختی فیلم

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button