تنفر کودکان از رفتن به حمام

تنفر کودکان از رفتن به حمام

دکتر پریسا یاسمی نژاد روانشناس کودک و نوجوان در کرمانشاه: حمام کردن برای برخی از بچه ها بسیار خوشایند است اما متاسفانه برای تعداد دیگری از بچه ها اصلا خوشاینده نبوده و گرفتاری بزرگی برای والدینشان محسوب می شود.

خیلی از بچه ها از ترس شستن سر و رفتن شامپو به داخل چشم از حمام رفتن پرهیز می کنند. پس در مورد این بچه ها در درجه اول باید به او این اطمینان را بدهیم که این اتفاق برای او اتفاق نخواهد افتاد.

علت تنفر کودکان از حمام

خیلی از والدین شیوه درست شستن سر کودکان را نمی دانند و خیلی اوقات که سر بچه را می شویند، صابون یا شامپو داخل چشم بچه می رود و چون بچه را آزار می دهد او را نسبت به رفتن به حمام بیزار می کند.

تنفر کودکان از رفتن به حمام

تنفر کودکان از رفتن به حمام

روش های خوشایند کردن حمام برای کودکان

نحوه صحیح حمام کردن را بیاموزید

اگر شما جزء این دسته از والدین هستید، حتما در درجه اول، خودتان نحوه صحیح حمام کردن را بیاموزید. خوشبختانه در این مورد فیلم های آموزشی بسیار خوبی در اینترنت موجود است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی ، درمان شب ادراری کودکان از نظر روانی

حمام را برای کودکان خوشایند کنید

دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که حمام را برای کودک خوشایند. کنید. مثلا می توانید برخی از اسباب بازی های کودک را به حمام بروید. خیلی اوقات قبل از اینکه شستن بچه را شروع کنید می توانید با بچه در داخل حمام بازی کنید و بعد شستشو را آغاز کنید.

نکته سوم این است که به استقلال بچه احترام بگذارید. اجازه دهید اگر کودک می تواند قسمت هایی از بدن خود را خودش بشوید، این کار را انجام دهد. معمولا وقتی کودکان قسمت هایی از بدن خودشان را شستشو می دهند، این حمام کردن را برایشان خوشایند تر و قابل تحمل تر می کند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت دکتر پریسا یاسمی نژاد مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس 08337296769 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر پریسا یاسمی نژاد دیدن فرمایید.

حمام را به صورت یک کار معمول در بیاورید

یعنی اینکه یه برنامه ی منظمی را در نظر بگیرد و مشخص کنید که کودک چه روزی و چه ساعتی از هفته را باید به حمام برود.

اگر بچه از این ساعت و روزها پیروی کرد، یعنی اگر بچه حمام رفت و شما را اذیت نکرد می توانید برای او پاداش در نظر بگیرید. مثلا اینکه بعد از حمام می تواند بستنی بخورد. یا اینکه بعد از حموم می تواند فیلم مورد علاقه خود را تماشا کند.

ولی اگر بچه حمام نکرد، می توانید برای او یک تنبیه یا پیامد منفی را برای او در نظر بگیرید. مثلا اینکه اگر حمام نرود اجازه دیدن تلویزیون ندارد. یا اینکه اگر در ساعت مقرر حمام نرود اجازه خوردن بستنی ندارد.

حمام را به صورت یک کار معمول در بیاورید

حمام را به صورت یک کار معمول در بیاورید

سخن پایانی

معمولا با رعایت این نکات تا حد زیادی مشکل حل می شود. اما هستند کودکانی که باز هم در این زمینه مشکلاتی دارند. در این مواقع نیاز است که حتما به بهترین روانشناس کودک در کرمانشاه مراجعه کنید.

راه های ارتباطی با دکتر پریسا یاسمی نژاد

شماره تماس: 08337296769

آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr.parisa.yasemi.nejad/

آدرس مطب: کرمانشاه، خیابان دارایی، کوچه دبیراعظم، جنب ام آر آی زاگرس، ساختمان ارشیا، طبقه 8

دکتر پریسا یاسمی نژاد
دکتر پریسا یاسمی نژاد

دکتر پریسا یاسمی نژاد روانشناس تخصصی کودک و نوجوان ﺗﺸﺨﯿﺺ و درﻣﺎن اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎر ﺗﺸﺨﯿﺺ و درﻣﺎن اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﮐﻮدﮐﺎن و ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن (ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی، اﻓﺴﺮدﮔﯽ، اﺿﻄﺮاب، وﺳﻮاس، داﻏﺪﯾﺪﮔﯽ، ﺑﺎزي) ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی، اﻓﺴﺮدﮔﯽ، اﺿﻄﺮاب، وﺳﻮاس، ﺳﻮگ و داﻏﺪﯾﺪﮔﯽ، ﺑﺎزي درﻣﺎﻧﯽ، ﻗﺼﻪ درﻣﺎﻧﯽ و … خدمات تشخیص و درمان کلیه اختلالات کودکان و نوجوانان (بیش فعالی، افسردگی، اضطراب ، وسواس، شب ادراری، ناخن جویدن، انگشت مکیدن، تیک، اوتیسم، اختلالات یادگیری، اختلال ریاضی ، اختلال املا، اختلال خواندن، پرخاشگری، لالی انتخابی (موتیسم)، اضطراب اجتماعی (خجالتی بودن)، اضطراب جدایی (وابستگی به مادر)، مدرسه یا مهد نرفتن و… همینطور انجام کلیه تست های روان شناختی مثل تست توجه و تمرکز ، تست سنجش بیش فعالی، تست هوش، تست خلاقیت، تست اوتیسم… انجام نوروفیدبک جهت درمان کودکان بیش فعال و اضطرابی انجام هیپنوتیزم شناختی رفتاری، تخصصی با کودکان و نوجوانان برگزاری کارگاههای مادر کودک برگزاری کارگاههای تربیتی برای والدین برگزاری کارگاههای آموزشی برای خود کودکان و‌نوجوانان برگزاری کارگاههای تخصصی جهت ارتقای دانش روانشناسان، مشاورین و مددکاران اجتماعی نقد روانشناختی فیلم

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button