سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی

سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی

صحبت های دکتر پریسا یاسمی نژاد روانشناس تخصصی کودک و نوجوان در کرمانشاه:

خیلی از والدین بخصوص در این چند ساله اخیر علاقه مند هستند که فرزندشان موسیقی بیاموزد به همین دلیل این سوال بسیار پرسیده می شود که فرزندمان را از چه سنی به کلاس موسیقی بفرستیم که مناسب باشد؟

سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی

سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی

سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی

برای آموزش موسیقی و کلاس موسیقی فرستادن سنین مختلفی پیشنهاد شده است. اما با توجه به پژوهش های انجام شده به نظر می رسد بهترین سن برای آموزش ابتدایی بین 4 تا 6 سالگی است. در این سن معمولا بچه ها آمادگی روانی و جسمانی اولیه را کسب کرده اند. در زیر به نوع ساز و سن مناسب کودک اشاره می شود:

  • فلوت ریکوردر 3 سالگی
  • سازهای ارف معمولا 3 سالگی
  • ویلن 3 سال به بالاتر
  • سه تار 5 سالگی
  • گیتار و تار 7 تا 11 سالگی
  • نی ایرانی 11 سالگی
  • ضرب 4 سالگی
  • کمانچه 7 سالگی
  • پیانو و سنتور 6 تا 9 سالگی
  • و در آخر آواز از 4 تا 25 سالگی

برخی از افراد تصور دارند که هر کسی که قادر به صحبت کردن است می تواند آواز بخواند اما باید گفت نوجوانان در سن بلوغ به دلیل تغییر حنجره و افراد بالای 25 سال به سختی قادر به آواز خواندن هستند.

بیشتر بخوانید: زمان مناسب برای جداکردن اتاق کودک ، رابطه والدین با فرزندان

آیا همه سازها برای کودکان مناسب است؟

اما نکته ای که مهم است و خانواده ها باید به آن ها توجه داشته باشند این است که برای نواختن سازهای مختلف یک سری آمادگی های جسمی- تخصصی لازم است.

مثلا آموزش برخی از سازها مثل سازهای بادی نیازمند این است که ریه های کودک گنجایش و توانایی لازم را کسب کرده باشد.

یا فراگیری برخی از سازهای نیازمند رشد بهینه حرکات ظریف دست کودک است و این توانایی ها در سنین دیگری کسب خواهد شد.

به همین دلیل شروع آموزش سازهای تخصصی معمولا کمی دیرتر از 4 سالگی است. مثلا برای سازی مثل فلوت سن 7 تا 8 سالگی و برای گیتار 7 تا 9 سالگی را پیشنهاد کرده اند و به کودک زیر 7 سال اصلا توصیه نمی شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت دکتر پریسا یاسمی نژاد مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس 08337296769 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر پریسا یاسمی نژاد دیدن فرمایید.

علاقه کودک به موسیقی

نکته مهم دیگری این که علاقه کودک به موسقی بسیار بسیار مهم است. متاسفانه خیلی اوقات والدین به اجبار کلاس موسیقی را به فرزندشان تحمیل می کند و یا اینکه ساز خاصی را تحمیل می کنند که این در دراز مدت باعث بیزاری فرزندشان به موسیقی می شود.

فراگیری موسیقی کار دشواری است و تحمل این دشواری فقط با عشق و علاقه ممکن است. پس بچه ای که به اجبار کلاس موسیقی رفته و علاقه ای به موسیقی ندارد، دیر یا زود آموزش را رها خواهد کرد.

فواید فراگیری موسیقی در کودکان

فواید فراگیری موسیقی در کودکان

فواید فراگیری موسیقی در کودکان

گسترش روابط مغزی

بهبود عملکرد ذهنی

تاثیر مثبت در روابط اجتماعی کودک

بالا بردن اعتماد به نفس کودک

سخن پایانی

نکته آخر اینکه با توجه به اینکه موسیقی تاثیرات مثبت زیادی بر روان دارد، بنابراین شما باید علاقه فرزندانتان به موسیقی را احترام بگذارید و از آن استقبال کنید. اما مراقب باشید که هر موسیقی مناسب و مفید نیست. موسیقی های منفی مثل موسیقی های تند و خشن تاثیرات آسیب زا و منفی را برای فرزند شما دارد. پس باید کودک و نوجوان خودتان را از این موسیقی ها دور نگه دارید.

دکتر پریسا یاسمی نژاد به عنوان روانشناس کودک در کرمانشاه آماده ارائه مشاوره به صورت حضوری و تلفنی در خصوص سن فرستادن کودکان به کلاس موسیقی می باشد.

راه های ارتباطی با دکتر پریسا یاسمی نژاد

شماره تماس: 08337296769

آدرس اینستاگرام:

آدرس مطب: کرمانشاه، خیابان دارایی، کوچه دبیراعظم، جنب ام آر آی زاگرس، ساختمان ارشیا، طبقه 8

دکتر پریسا یاسمی نژاد
دکتر پریسا یاسمی نژاد

دکتر پریسا یاسمی نژاد روانشناس تخصصی کودک و نوجوان ﺗﺸﺨﯿﺺ و درﻣﺎن اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎر ﺗﺸﺨﯿﺺ و درﻣﺎن اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﮐﻮدﮐﺎن و ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن (ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی، اﻓﺴﺮدﮔﯽ، اﺿﻄﺮاب، وﺳﻮاس، داﻏﺪﯾﺪﮔﯽ، ﺑﺎزي) ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮی، اﻓﺴﺮدﮔﯽ، اﺿﻄﺮاب، وﺳﻮاس، ﺳﻮگ و داﻏﺪﯾﺪﮔﯽ، ﺑﺎزي درﻣﺎﻧﯽ، ﻗﺼﻪ درﻣﺎﻧﯽ و … خدمات تشخیص و درمان کلیه اختلالات کودکان و نوجوانان (بیش فعالی، افسردگی، اضطراب ، وسواس، شب ادراری، ناخن جویدن، انگشت مکیدن، تیک، اوتیسم، اختلالات یادگیری، اختلال ریاضی ، اختلال املا، اختلال خواندن، پرخاشگری، لالی انتخابی (موتیسم)، اضطراب اجتماعی (خجالتی بودن)، اضطراب جدایی (وابستگی به مادر)، مدرسه یا مهد نرفتن و… همینطور انجام کلیه تست های روان شناختی مثل تست توجه و تمرکز ، تست سنجش بیش فعالی، تست هوش، تست خلاقیت، تست اوتیسم… انجام نوروفیدبک جهت درمان کودکان بیش فعال و اضطرابی انجام هیپنوتیزم شناختی رفتاری، تخصصی با کودکان و نوجوانان برگزاری کارگاههای مادر کودک برگزاری کارگاههای تربیتی برای والدین برگزاری کارگاههای آموزشی برای خود کودکان و‌نوجوانان برگزاری کارگاههای تخصصی جهت ارتقای دانش روانشناسان، مشاورین و مددکاران اجتماعی نقد روانشناختی فیلم

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button